“Teksöz: 30 Ağustos milletimizin gurur günüdür”

“Teksöz: 30 Ağustos milletimizin gurur günüdür”

ABONE OL
29 Ağustos 2021 15:53
“Teksöz: 30 Ağustos milletimizin gurur günüdür”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Genel Başkan Vekili Hatay Bakkallar Odası ve Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Teksöz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk milletinin iftihar abidesi olan 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıl dönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan ve her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu Kurtuluş Savaşımız şanlı tarihimizde ki en önemli dönüm noktalarından bir tanesidir.

Aziz milletimizin yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle bir bütün olarak, tüm imkansızlıklara ve zor şartlara rağmen kahraman ordumuzla birlikte gösterdiği büyük cesaret ve fedakarlıklar, 30 Ağustos 1922’de büyük bir zaferle sonuçlanmıştır.

Tarihin hiçbir döneminde, esareti kabul etmeyen Türk Milleti, şartlar ne olursa olsun vatanının bütünlüğünden, bağımsızlığı ve hürriyetinden ödün vermemiş, bu şuur içinde sonsuza kadar bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşamaya devam edeceğini, bu eşsiz zafer ile tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Bu tarihi gün; yeniden ayağa kalkarak, Cumhuriyetimizin ilan edilmesi yolunda, daha güçlü yarınlarımız için Milletimize ilham kaynağı olmuştur. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanı ile sulanarak bize emanet bıraktıkları bu kutsal toprakları birlik beraberlik içerisinde aynı şuurla gelecek nesillere taşımak için, Ülkemizi her alanda daha güçlü kılmak için var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zaferi bizlere miras bırakan İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, Vatanımız için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum ifadelerini kullandı.”

En az 10 karakter gerekli