TSK’ya Ay Yıldızlı karargah

TSK’ya Ay Yıldızlı karargah

ABONE OL
31 Ağustos 2021 12:39
TSK’ya Ay Yıldızlı karargah
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da “Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Projesi Temel Atma Töreni’ne katıldı. “Ayyıldız” projesi; Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ile karargahları aynı çatı altında toplayacak. Yerleşkenin 19 Mayıs 2023’te açılacağı belirtildi.

Erdoğan’ın açıklamalarından önce çıkanlar şöyle:

– “Bu merkezle beraber biz bulunduğumuz yerden dünyaya farklı bir sinyal verelim. Hele hele siber güvenliğin konuşulduğu böyle bir dönemde bize şu anda temelini atacağımız Ay Yıldız Projesi yakışır dedik. Bugün de bu temeli atıyoruz.”

“DÜŞMANA KORKU DOSTA GÜVEN VERECEK”

– “Ay Yıldız Projesi ile Milli Savunma Bakanlığımızı, Genelkurmay Başkanlığımızı, tüm kuvvet komutanlıklarımızı bir araya toplamış oluyoruz. Kahraman ordumuzun gücüne güç ekleyecek. Her şeyiyle, duruşuyla düşmana korku, dosta güven veren bir yapıyı burada meydana getirmiş olacağız.”

– “Merkezi bir savunma sistemini, müşterek bir savunma sistemini bulunduracağız.”

– “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Ay Yıldız Projesi gibi abide yapıların, temel işlevleri yanında millet ve devletlerin gücünün sembolleri olduğuna inanıyorum”

15 TEMMUZ SONRASI GÜNDEME GELDİ 15 Temmuz sonrasında Ayyıldız projesi ile karargahların şehir dışına taşınması planlanmıştı. Milli İstihbarat Teşkilatının yeni binasının bulunduğu Eskişehir yolu üzerinde bulunan Bağlıca bölgesinde yapılacak projenin kısa sürede gerçekleştirilmesi için Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a talimat vermişti. 30 Ağustos Zafer Bayramı programı çerçevesinde Erdoğan tarafından bugün temeli atılacak Ayyıldız Projesiyle Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Deniz, Hava ve Kara Kuvvet Komutanlıkları Ayyıldız şeklinde planlanan kampüste toplanacak.

En az 10 karakter gerekli