Turan: Kurban muhtaçları gözetmektir

Turan: Kurban muhtaçları gözetmektir

ABONE OL
19 Temmuz 2021 18:21
Turan: Kurban muhtaçları gözetmektir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Göçmen Hakları ve Sosyal Uyum Derneği Hatay İl Temsilcisi Metin Turan Kurban Bayramı mesajında, birlik beraberlik vurgusu yaptı.

Turan mesajında, “Birlik ve beraberliğin, teslimiyet ve fedakarlığın simgesi olan Kurban bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban, ihtiyacı olana el uzatmak, muhtaçların hanelerine sevinç getirmek, dayanışmak ve yüz güldürmektir.

En zor günlerimizde birbirine yardımcı olmayı görev bilen, vicdanı ve vefayı en önemli erdem kabul eden bir toplumun fertleri olarak bu bayramı da birlik ve dayanışma içerisinde geçireceğimize inanıyorum. Bayramlar, aynı zamanda bir araya gelme, hasret giderme zamanlarıdır. Ancak içerisinden geçtiğimiz pandemi döneminde tedbiri elden bırakmadan sevdiklerimizi düşünerek geçirmeliyiz. Tüm vatandaşlarımızdan bunun bilincinde olarak hareket etmesini beklemekteyiz” ifadelerine yer verdi.

Kurban Bayramı vesilesiyle canını vatanın bekası için feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, kıymetli hemşerilerime ve milletimize Cenab-ı Hak’tan sağlık ve esenlikler diliyorum” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli