Türkiye Marmaris için seferber oldu

Türkiye Marmaris için seferber oldu

ABONE OL
23 Haziran 2022 15:06
Türkiye Marmaris için seferber oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ilk kez TSK envanterinde bulunan ve bir kerede 10 ton su atabilen CH-47 Chinook tipi helikopterin söndürme çalışmalarında görev aldığını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ de Marmaris’teki orman yangınına yakın bölgedeki 103 aile ve 274 bireyin tahliye edildiğini bildirdi. ​​​​​Marmaris ilçesindeki orman yangını ile ilgili, sabahleyin 20 helikopter, 14 uçakla başlayan hava araçlarıyla müdahalenin jandarmanın ve Kara Kuvvetleri Komutanlığının da 7 helikopter desteğiyle 41’e ulaştığını söyledi.

TAHLİYELER SÜRÜYOR  

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran’da başlayıp devam eden orman yangını bölgesinde bulunan bakanlar Kirişci ve Soylu gazetecilere açıklama yaptı. Yangını kontrol altına alma çalışmalarında düne göre an itibarıyla daha iyi durumda olduklarını belirten Bakan Kirişci, “Yangına yakın bölgede ikamet eden konutları ve iş yerleri olan 103 aile, 274 birey zarar görmesinler diye tahliye edilmiş durumda.” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise ilk kez TSK envanterinde bulunan ve bir kerede 10 tona kadar su atabilen CH-47 Chinook tipi helikopterin söndürme çalışmalarında görev aldığını kaydetti.

SOYLU: ÇIKIŞ NEDENİ BELİRLENİYOR

Yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Bakan Soylu, “Yangının nasıl çıktığına yönelik bir tespitimiz ve bir kimliğimiz var. Arkadaşlarımız üzerinde çalışıyorlar.” diye konuştu.

Marmaris’teki orman yangınında zarar gören alanlar havadan görüntülendi.

En az 10 karakter gerekli