“Ülkücüler başbuğ ruhuna 105 fidan dikti”

“Ülkücüler başbuğ ruhuna 105 fidan dikti”

ABONE OL
27 Kasım 2022 23:19
“Ülkücüler başbuğ ruhuna 105 fidan dikti”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Antakya İlçe teşkilatı Ülkücü hareketin kurucusu merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğumun 105. yılı münasebeti ile 105 adet fidan dikti.

Antakya Karlısu Mahallesinde bulunan gölet çevresinde gerçekleşen fidan dikimi etkinliğine Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Antakya İlçe Başkanı Hasan Bayır, Yönetim Kurulu Üyeleri, Ülkücüler ve Asenalar katıldı.

BAYIR: MERHUM BAŞBUĞUMUZU RAHMETLE ANIYORUM

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Antakya İlçe Başkanı Hasan Bayır açıklamasında: ”Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın emirleri doğrultusunda Antakya Ülkü Ocakları olarak Ülkücü Hareketin Kurucusu Türk’ün son Başbuğu Merhum Alparslan Türkeş’in doğumun 105. yılına ithafen 105 adet çam fidanı dikimi gerçekleşmiştir.

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan orman yangınlarında zarar gören bölgeyi yeniden yeşillendirme çalışması yapmak ve diktiğimiz fidanları Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in anısına toprakla buluşturmak bizleri onurlandırmıştır. Fidan dikimi programımıza katılım gösteren tüm ülkücü yol arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Ülkücü Hareketin Kurucusu Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmet ve minnet ile anıyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli