Erten Elektronik
Erten Elektronik
Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti UGC’den Tv 100‘e “ Çevreye Duyarlılık Ödülü”

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti UGC’den Tv 100‘e “ Çevreye Duyarlılık Ödülü”

ABONE OL
19 Haziran 2023 20:08
Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti UGC’den Tv 100‘e “ Çevreye Duyarlılık Ödülü”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti UGC tarafından Tv 100 haber merkezine “Çevreye Duyarlılık Ödülü” verildi.

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti tarafından İstanbul‘a ziyaret programları kapsamında Tv 100 ile Medya Tava Haber Sitesine ziyarette bulunuldu.

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet Öz, Genel Başkan Yardımcısı Tezcan Aydın ile cemiyet üyelerinden Muhammed Elneccar ve Tarek Bro‘yu Tv 100 Haber Müdürü Mehmet Pişkin karşıladı.

Ziyarette Tv 100 Haber Müdürü Mehmet Pişkin, Tv 100 ün çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı.

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet Öz “ Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti UGC dünya genelinde faaliyet göstermektedir. Dünya genelinde Türk ve yabancı gazetecilere hizmet vermektedir. Yurt içi ve yurt dışında şube ve temsilciliklerini açmak suretiyle örgütlenme açısından dünya nın en büyük sivil toplum örgütü olma yönünde çalışmalarını sürdürmektedir. Bünyesinde Türk ve yabancı gazetecileri barındırmaktadır.

Yerel ve ulusal basın ve televizyon kuruluşlarında çalışan gazetecileri cemiyete üye olarak almaktadır.

Amaçlarımız,

Dünya genelinde Türk ve yabancı gazetecilerin dayanışmalarını sağlamak,

Avrupa Birliği Projelerini kullanarak konaklamalı toplantılarda mesleki tecrübelerinin paylaşılmasını sağlamak,

Dünya genelinde barışın sağlanması için çalışmalar yapmak,

Ülkelerin tarih, kültür, sanat, turizm ve mutfak kültürlerinin tanıtımını sağlamak,

Dünya genelinde basının gelişmesi için ortak çalışmalar yapmak,

Geçim sıkıntısı çeken gazeteci üyelerimizin çocuklarının eğitimine katkıda bulunmak ve burs vermek,

Türk ve yabancı gazeteci üyelerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmak, sevinçlerini ve üzüntülerini paylaşmak, yardımcı olmak suretiyle dünya nın en büyük ve geniş ailesi olmaktır.

Üyelerimizin Aile Ekonomisine Destek Çalışmaları

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti, 81 il de faaliyet gösteren Türkiye nin büyük şirketleri ile bir araya gelerek sürekli kurumsal anlaşmalar yapmaktadır.

Bu anlaşmalar sayesinde üyelerimize günlük alışverişlerinde indirim sağlanmaktadır. Bu indirimlerden elde edilen kazanç üyelerimizin aile ekonomisine katkı olarak dönmektedir.

Arama Kurtarma Ekibi

Doğal afetlerde arama kurtarma ekibinin çok önemli olduğunu anlamamız üzerine tecrübeli uzmanlardan oluşan Uluslararası Gazeteciler Cemiyetinin Arama Kurtarma Ekibini kurduk.

Arama kurtarma ekibimiz, doğal afetler öncesi basın kuruluşları, okullar, sivil toplum örgütleri, özel şirketlerde doğal afetlerde yapılması gerekenler hakkında eğitim verecek. Yurt içi ve yurt dışında olacak herhangi bir doğal afetlere karşı da cemiyetimizin arama kurtarma ekibini hazırlıyoruz.

Dünya da bir İlki gerçekleştirdik

Dünya genelinde senato, milletvekilleri, asker, hukuk, baro, avukat, birçok meslek kuruluşlarının mesleki yeminlerinin olduğunu ve yemin etme törenlerini yaptığı gördük.

Dünya genelinde BASIN, GAZETECİLİK alanlarında faaliyet gösteren Türk ve yabancı sivil toplum örgütlerinin mesleki yeterlilik yemin metni olmadığını ve bu sebeple gazetecilerin yemin etmediklerini saptadık.

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti olarak uluslararası alanda gazetecilik yemin metnini hazırladık. Yönetim kurulu kararımız ile uygulamaya aldık. 2022 Kasım ayı cemiyetimizin 3.yaş günü kutlama programımızda ilk yemin törenini düzenleyerek dünyada bir ilki başardık ve dünya genelinde ilk kez gazetecilik yeminini eden cemiyetimizin gazeteci üyeleri olmuştur.

Avrupa Birliği Projelerimizle 2 gün konaklamalı toplantı ve seminerlerimizde yemin etmeyen ve yeni üyelerimiz için yemin törenlerini yapmaya devam edeceğiz.

“Tv 100 Ailesine Çevreye Duyarlılık Ödülü”

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti olarak dünya basınını yakından takip ediyoruz. İleri ki yıllarda dünya basınının güzel çalışmalarına yönelik uluslararası ödül yarışması ve ödül törenleri düzenleyeceğiz.

Tv 100 haber merkezi tarafından gelecek nesillere güzel bir çevreyi miras bırakmak için çevre haberlerine çok yer verdiğini gözlemledik. Bu yüzden bugünkü ziyaretimizde Tv 100 haber merkezine ve ekibine “ Çevreye Duyarlılık Ödülü” vermekten büyük mutluluk duyuyoruz.” Dedi.

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet Öz, Tv 100 Haber Müdürü Mehmet Pişkin ile çevreye duyarlılık haberlerini sıkça yapan Tv 100 ün genç muhabirlerinden Buse Habbazı’ya Çevreye Duyarlılık Ödülü ”nü takdim etti ve Tv 100 Ailesine yayın hayatında başarılar diledi.

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet Öz, Tv 100 bünyesinde bulunan Medya Tava Haber Sitesinin Haber Koordinatörü Murat Aydın ile Sorumlu Müdür Muratcan Kürşat Doker ile bir araya geldi.

Medya Tava Haber Sitesinin çalışmaları hakkında bilgi alan UGC Genel Başkanı Ahmet Öz “ Medya Tava Ailesine yayın hayatında başarılar dilerim.” İfadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli