Vekil Özgürsoy Çelik, 28 Şubat'ı lanetledi

Vekil Özgürsoy Çelik, 28 Şubat'ı lanetledi

ABONE OL
2 Mart 2021 19:44
Vekil Özgürsoy Çelik, 28 Şubat'ı lanetledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, 28 Şubat postmodern darbesinin yıldönümünde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenledi. Vekil Çelik, 28 Şubat’ın yıldönümünde bugün büyüyen Türkiye’nin de aynı saldırılara maruz kaldığını hatırlatarak, “Bugün liderimiz Recep Tayyip Erdoğan da aynı saldırılara maruz kalmaktadır. Ancak biz canımız pahasına onun arkasında dimdik duracağız” ifadelerini kullandı.

Vekil Çelik, yaptığı basın açıklamasında, “28 Şubat postmodern darbesinin unutulmaması ve unutturulmaması amacıyla sizlerle beraberiz. O dönemin utanç dolu günlerine şahitlik ettik. Büyük bir travma olarak tarihin karanlık sayfalarında yerini aldı. İnancı gereği başörtüsü takan vatandaşlarımıza reva görülen çirkin görüntüler hala hafızalarımızda. 2002 yılı itibariyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde AK Parti’nin iktidara gelmesiyle 28 Şubat kararları adım adım bertaraf edildi. Üniversitelerde okuyan genç kızlarımız anayasa ile teminat altına alınan eğitim haklarının üniversiteler önünde ikna odaları gibi bir uygulamaya tabi tutularak rencide edildiler. Yine anayasa ile teminat altına alınan çalışma haklarına sahip olan genç kız kardeşlerimizin bu hakları ellerinden alınarak rencide edildi. Evlatlarının en güzel günlerinde yemin törenlerine katılmak isteyen anneler yaka paça dışarı atıldı. Bu görüntüler dün gibi hafızalarımızda. Ancak şu anda o günlerden eğitimlerini istedikleri gibi alabilen kız kardeşlerimizin olduğu, yine çalışma haklarını istedikleri gibi kullanabilen günlere geldik. Soruyorum size bunun nesi yanlış. Sadece ülkemiz daha da büyüdü. Bugün Cumhurbaşkanımız İnsan Hakları Eylem Planı’nı açıkladı. O günlerden bugünlere geldik. İnşallah önümüzdeki günlerde bunları ayrıntılı olarak tanıtacağız. Devletine ve milletine ihanet etmeyen başı örtülü, başı açık herkes başımızın tacıdır. Bu ülkede böyle bir ayrım yok, olmayacaktır da. Darbenin sebebini biliyoruz. Ülkeyi emperyalistlere peşkeş çekmeyen Necmettin Erbakan hocamız. Buradan kendisine rahmet diliyorum. Onun milli girişimleri önümüzde. Kendisinden feyz alıyoruz. Bunları daha iyi anlıyoruz. Çünkü aynı saldırılara Recep Tayyip Erdoğan da maruz kalmaktadır. Hepimiz canımız pahasına liderimizin arkasında dimdik duracağız. Çünkü şu anda dünya 5’ten büyüktür” demesiyle saldırılara maruz kalan bir liderimiz var. Rabbim yolunu açık etsin, ayağına taş değirmesin. Ülkemizin başından eksik etmesin.
TERÖR ÖRGÜTLERİNİ VE DESTEKÇİLERİNİ LANETLİYORUM
Suriye’nin İdlib kentinde 27 Şubat 2020 yılında hain terör örgütünün saldırısıyla şehadete ulaşan 33 şehidimizin yıldönümüydü. 3 kardeşimiz de benim hemşerimdi. Kabirleri başında kendilerini yad ettik. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Alçak teör örgütü adı ne olursa olsun, onlara fırsat veren, onları kınayamayan dahi kim varsa ben buradan onları lanetliyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli