Erten Elektronik
Erten Elektronik
YALÇIN: KARAMAĞARA’YI DÜNYAYA TANITACAĞIZ

YALÇIN: KARAMAĞARA’YI DÜNYAYA TANITACAĞIZ

ABONE OL
9 Temmuz 2024 11:29
YALÇIN: KARAMAĞARA’YI DÜNYAYA TANITACAĞIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, ilçenin en değerli turizm destinasyonu Karamağara Koyunu dünyaya tanıtacaklarını belirtti.

Kıvrımlı yollarının sonunun maviyle yeşilin kesiştiği noktasında yer alan Doğu Akdeniz’in saklı cenneti Yayladağı’nın en güzel köşesi Karamağara Başkan Yalçın’ın çalışmalarıyla ön plana çıkartılıyor. Daha önce dünya dalış rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen ile rekora imza atılan bölgede dalış akademisi de kuruldu. Yollarda düzenlemelere de imza atan Başkan Yalçın, bölgenin turizm destinasyonu haline gelmesi için yoğun çaba harcıyor. Bölgeye sadece deniz yoluyla değil kara yoluyla da ulaşımın kolaylaşması için önemli adımlar atan Başkan Yalçın, TRT Haber kanalına konuyla ilgili demeç verdi.

“AMACIMIZ KARAMAĞARA’NIN TANITIMI”

Amacının cennetten bir köşe niteliği taşıyan bu bölgeyi dünyaya tanıtmak olduğunu belirten Başkan Yalçın açıklamasında; “İlk projemiz dalış akademisi projemizdi. Bu projeyi tamamladık. Dalış okulumuzu da açtık. Gelecek aylarda faaliyete girmiş olacak. Alanımız 101 dekardan oluşuyor. Geri kalan kısmını da günübirlik misafirlerimiz için restoran, rekreasyon alanları, üçüncü plaja iniş için açacağız. Dünya rekoruna ev sahipliği yapan Doğa Harikası Karamağaramızı tüm dünyaya tanıtmakta kararlıyız” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli