Erten Elektronik
Erten Elektronik
YAYLADAĞI’NDA DEPREMİN İZLERİ SİLİNİYOR

YAYLADAĞI’NDA DEPREMİN İZLERİ SİLİNİYOR

ABONE OL
22 Mayıs 2023 18:55
YAYLADAĞI’NDA DEPREMİN İZLERİ SİLİNİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, ilçede depremin izlerini silmek için gece gündüz demeden çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Başkan Yalçın, ilçedeki vatandaşlara konteyner kent, işletme sahiplerine de konteyner işyerleri kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiği temaslardan sonuç aldı. Gerçekleşen görüşmelerin ardından Yayladağı’nda ticari hayatı canlandırmak amacıyla AFAD kapsamında depremzede vatandaşlarımız için geçici işyeri yapımına başlandı. Başkan Yalçın, aynı zamanda Zorlu Grubu Vestel Beyaz Eşya San. ve Tic. A.Ş. ile konteyner protokolünü imzaladı. Gerçekleşen görüşmelerden olumlu sonuç alınmasının ardından çalışmalara hızla başlayan Başkan Yalçın, ilçenin eski canlılığını yeniden kazanması için var güçleriyle çalışacaklarını sözlerine ekledi.

PROJELERİMİZ VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yalçın; “Konteyner Yaşam Alanı Protokolünü İmzaladık. Zorlu Grubu Vestel Beyaz Eşya San. ve Tic. A.Ş. ile konteyner protokolünü imzaladık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik 50 adet yaşam konteynerinin teslimini en yakın zamanda sağlayacağız. AFAD Kapsamında Depremzede Vatandaşlarımız İçin Geçici İşyeri Yapımına Başlandı. İlçemiz Kurtuluş Mahallesi Öğretmenevi karşısına 66 adet işyeri alanı yapımı için düzenlenen alanı yerinde inceledik. Afet sebebiyle iş yerlerini kaybeden esnaflarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, yeni iş yerlerinin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kulandı.

En az 10 karakter gerekli