YAYMAN: HATAY’IMIZI BİRLİKTE AYAĞA KALDIRACAĞIZ

YAYMAN: HATAY’IMIZI BİRLİKTE AYAĞA KALDIRACAĞIZ

ABONE OL
8 Haziran 2023 16:41
YAYMAN: HATAY’IMIZI BİRLİKTE AYAĞA KALDIRACAĞIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay Valiliği’nin bahçesinden bir video mesaj yayınlayarak Hatay’ı devlet-millet elele vererek ayağa kaldıracaklarını belirtti.

Hatay’ın üzerine düşeni yaptığını ve 28 Mayıs’ta rengini kırmızıdan turuncuya çevirdiğini ifade eden Yayman, Hatay’ın hak ettiği hizmetleri kazandırmak için çok çalışacaklarını söyledi.

ŞİMDİ SIRA HATAY’I AYAĞA KALDIRMAYA GELDİ

Hatay Valiliği başta olmak üzere Hatay’a kimlik kazandıran tüm yapıların yeniden ayağa kaldırılacağını belirten Yayman, “Hatay davası benim şahsi meselemdir” diyen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Hatay’ımızda depremin yaralarını birlikte saracağız. Şehrimize kimlik kazandıran yapılarımızı devlet ve özel kuruluşlar eliyle ayağa kaldıracağız. Hatay Valiliğimizi eskisi gibi ayağa kaldıracak, Ulu Camii’yi Bursa Büyükşehir Belediye’miz, Habib-i Neccar Camii’yi Konya Büyükşehir Belediyemiz ve Beyazid-i Bestami hazretlerinin türbesini de İçişleri Bakanlığı’mız eliyle eskisi gibi imar ederek vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Önümüzde zor bir süreç var. Hatay’ımız üzerine düşeni 28 Mayıs’ta yaptı. Kırmızı’dan turuncuya dönerek bize olan desteğini gösterdi. Şimdi sıra siyaset kurumunda. Bizler de siyaset kurumu olarak Hatay’ımızı inşallah hep birlikte ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı.  

En az 10 karakter gerekli