Reklam
Reklam
Yayman’dan Kırıkhan’a dev hizmet

Yayman’dan Kırıkhan’a dev hizmet

ABONE OL
19 Ekim 2022 19:56
Yayman’dan Kırıkhan’a dev hizmet
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan’a 6 dönüm arazi üzerine Kütüphane yapılacağı müjdesini kamuoyuyla paylaştı.


Yayman yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı yaptığı dönemde Hatay için kültür merkezi yapımı için girişimde bulunduğunu ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ve Türkiye’de uygulanan tasarruf tedbirleri sebebiyle ertelenen projenin artık hayata geçirileceğinin müjdesini verdi.


ÇOK FONKSİYONLU OLACAK
Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’ın en kapsamlı ve en büyük kütüphanesinin Kırıkhan’a yapılacağını belirtti. Mimar Sinan Mahallesindeki 6 dönüm alan üzerine yapılacak Çok amaçlı Kütüphane’de konferans salonu, sergi alanı ve tiyatro salonları gibi sosyal aktivitelerin yapılacağı alanların bulunacağını aktardı. Tam anlamıyla bir kültür kompleksi ve külliye olacak. Yayman, buraların 7/24 açık, yaşayan mekanlar olacağını belirtti. Çok amaçlı kültür merkezi ve Kütüphane’nin şehre ve vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Yayman, projelerin tamamlandığını ve yakın zamanda YİKOB tarafından ihaleye çıkartılacağını söyledi. Yayman, tüm bu çalışmaların 15 ayda tamamlanmasının öngörüldüğünü, projenin YİKOB ile Kırıkhan Belediyesi arasında imzalanan protokole yapılacağını söylerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Mehmet Ersoy’a teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli