Erten Elektronik
Erten Elektronik
YAYMAN’IN GECESİ GÜNDÜZÜ HATAY

YAYMAN’IN GECESİ GÜNDÜZÜ HATAY

ABONE OL
10 Haziran 2024 09:29
YAYMAN’IN GECESİ GÜNDÜZÜ HATAY
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, gecesini gündüzüne katarak depremle yıkılan Hatay’ı ayağa kaldırmak için çalışmalarını gayretle sürdürüyor.

Milletvekili Yayman, yakın dostu olan Sabah Gazetesi yazarı duayen gazeteci Yavuz Donat ile birlikte şantiye alanına dönen Hatay’da çeşitli noktalarda ziyaretlerde bulundu. Antakya Uzun Çarşı başta olmak üzere Yeşilçam’ın unutulmaz filmi Kibar Feyzo başta olmak üzere filmlere ve dizilere ev sahipliği yapan Müderrisoğlu Konağı’nda incelemelerde bulundu. İkili aynı zamanda Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar’a nezaket ziyaretinde bulunarak hayırlı olsun dileklerini iletti.

DONAT ÇALIŞMALARI İNCELEDİ: “HATAY KISA SÜRE İÇERİSİNDE AYAĞA KALKACAK”

Deprem felaketinin öncesinde ve sonrasında defalarca geldiği Hatay’daki çalışmaların her geçen gün daha da ileriye gittiğine şahitlik eden usta gazeteci Yavuz Donat bu tempoyla Hatay’ın kısa sürede ayağa kalkacağını belirtti. Milletvekili Yayman’dan da çalışmalarla ilgili bilgi alan, Uzun Çarşı esnaflarıyla sohbet eden Donat, Antakyalıların da kısa sürede şehrin toparlanacağına emin olduklarını belirterek, bu birlikteliğin Hatay’ın mayasındaki kardeşlikte mevcut olmasından dolayı Hatay’ın ayağa kalkmasının daha kısa süreceğini belirtti. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bakanlara, milletvekillerine, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk ve kentte çalışma yürüten diğer illerin belediye başkanlarına teşekkür eden Donat, Hatay ile olan gönül bağlarından dolayı tekrar ziyarete geleceğini belirtti.

YAYMAN: HATAY HEPİMİZİN ŞAHSİ MESELESİDİR Hatay’da çalışmaların her geçen gün aşama kaydetmesinin memnuniyeti içinde olduğunu belirten Yayman, “Hatay’ımız her köşesinde şantiyelerin çalıştığı kocaman bir inşaat alanı gibi. Antakya, Samandağ, Defne, Reyhanlı, İskenderun, Kırıkhan her yerde çalışma var. Usta gazeteci Yavuz Donat ile birlikte Antakya Uzun Çarşı’mız, Reyhanlı’daki ünlü konağımızda devam eden çalışmaları inceledik. Antakya Belediye Başkanımız İbrahim Naci Yapar’a ziyarette bulunduk. Hatay bizim şahsi meselemizdir. Hatay’ımızı ayağa kaldırana dek durmadan çalışacağız” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli