YERLİKAYA: CUMHURBAŞKANIMIZA YÖNELİK TUZAKLARI BOZACAĞIZ

YERLİKAYA: CUMHURBAŞKANIMIZA YÖNELİK TUZAKLARI BOZACAĞIZ

ABONE OL
15 Mayıs 2024 12:00
YERLİKAYA: CUMHURBAŞKANIMIZA YÖNELİK TUZAKLARI BOZACAĞIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve hükümete oyun kurulmaya çalışıldığını belirterek, “FETÖvari taktiklerini başlarına yıkacağız” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya platformu X’ten çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, “Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz.” dedi.

Yerlikaya’nın paylaşımı şöyle: “Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli “oyun kurmaya” çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dün olduğu gibi bugün de organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı illegal yapılara ve suç odaklarına göz açtırmadık, açtırmıyoruz ve açtırmayacağız. Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa, onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz.

“O YAPILARI TESPİT EDİP ADALETE TESLİM EDECEĞİZ”

Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz. Mülkiye Müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız. Ve gereğini yapacağız.

Aziz Milletimiz müsterih olsun;

Nasıl Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve FETÖ ile mücadelede hainlerin inlerine kadar girdiysek; bu suç odaklarını da saklandıkları her delikten bulup çıkartacağız.”

GÖZLER KÖZ’E ÇEVRİLDİ

Açığa alınan polis müdürlerinin KÖZ grubuna yakın olduğu iddia edildi. Yerlikaya’nın “FETÖvari taktikler” diyerek bunu kastettiği öne sürüldü. Peki kim bu Kemalettin Özdemir? 2005 yılına kadar FETÖ’nün Emniyet imamı… Yani, Emniyet içindeki tüm örgüt mensuplarının bağlı olduğu kişi. Kemalettin Özdemir’in yönettiği grup ise KÖZ olarak biliniyor. FETÖ, Ergenekon, Balyoz, Odatv gibi onlarca kumpas davasını yargı, emniyet ve asker içindeki örgüt militanlarıyla yaptı. Kemalettin Özdemir de 2005 yılına kadar FETÖ’nün en etkili isimlerinin başında geliyordu. 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden iki yıl sonra 2018’de FETÖ’den gözaltına alındı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İddiaya göre Kemalettin Özdemir ile ilgili dosya hâlâ açık. Yani altı yıldır ne dava açıldı ne de takipsizlik verilerek dosya kapatıldı.

En az 10 karakter gerekli