YEŞİLDAL: 2024 HATAY’IMIZIN YILI OLACAK

YEŞİLDAL: 2024 HATAY’IMIZIN YILI OLACAK

ABONE OL
31 Aralık 2023 14:54
YEŞİLDAL: 2024 HATAY’IMIZIN YILI OLACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Hatay Milletvekili Av. Adem Yeşildal, 2024 yılının Hatay’ın ayağa kalkarak geçmişinden çok daha ileri seviyeye taşınacağı ve ekonomik, sosyal, kültürel alanda daha fazla projeye imza atılacağı bir yıl olacağını belirtti.

Milletvekili Yeşildal, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Hüzünleri, yaşanan acı hatıraları ile gerek ülkemiz gerekse dünya için birçok önemli gelişmeye sahne olan bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2023 yılı ilimizde asrın felaketi olarak kayıtlara geçen, binlerce vatandaşımızın yaralandığı ve hayatını kaybettiği, dünya tarihinde örneğine az rastlanır depremler ile millet olarak derin hüzünleri yaşadığımız bir yıl olarak hafızalarımıza kazınmıştır. Aziz milletimiz, yaraların sarılması için tek yürek olurken güçlü devletimiz, deprem bölgelerimizin yeniden inşasını planlayıp ihyasına önem vererek tüm imkân ve kurumlarıyla felaketin izlerinin silinmesi için yaptığı yatırımlarla çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmektedir. Bu vesile ile bir kez daha milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyor; Kahramanmaraş merkezli depremlerde, ilimizde yaşanan afetlerde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımızı ve ülkemizin güvenliği için şehit düşen polis, asker ve korucularımızı rahmetle yâd ediyor; yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.

Mazlum coğrafya Filistin’de süren savaş ortamında da onbinlerce Müslüman kardeşimizin kanını döken İsrail zulmünün bir an önce sona ermesini ve kana bulanan coğrafyada bir an önce barışın hüküm sürmesini temenni ediyorum. 2023 yılı, aynı zamanda destansı bir mücadele ile kazanılan Kurtuluş Savaşımızın sonucunda ulaşılan; bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserimdir.” dediği şanlı Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu yaşadığımız ve milletçe bu heyecanı paylaşarak ülkemizin her köşesinde ve İlimizde çeşitli etkinliklerle coşku dolu kutlamalar yaptığımız bir yıl oldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılı, zengin geçmişinden elde edilen deneyimlerin ışığında şekillenen önemli bir dönemi temsil etmektedir. Ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel alanlarda sağlanan önemli gelişmeler; bilim, sanat, spor alanlarında elde edilen uluslararası başarılar; bölgesel ve küresel barışa sağlanan katkı ülkemizin dünya sahnesindeki etkileyici ve dinamik rolünü vurgulayarak küresel ölçekte saygın bir aktör olduğu göstermektedir.

Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanlığı Forsunda 16 yıldızla simgelenen 2 bin 200 yıllık köklü tarihe sahip devlet geleneği ve zengin kültürel mirasıyla çizdiği “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla Cumhuriyetimizin ikinci asrını, dünyada milletimizin asrı yapmak için kararlılıkla hedeflerine ilerlemeyi sürdürecektir. Yeni yılın kapılarını aralamak, bizlere daha fazla fırsat, imkân ve potansiyel sunmaktadır. 2024 yılı Hatay’ımızı yeniden ayağa kaldırarak geçmişinden çok daha ileri taşıma; ekonomik, sosyal, kültürel alanda daha fazla projeye imza atma ve halkımızın yaşam kalitesini artırma bilinciyle tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde çalışarak geleceğimizi şekillendirecek adımlar atmaya devam edeceğimiz bir yıl olacaktır.

Bu vesileyle tüm Hataylı hemşerilerimizin ve insanlık aleminin yeni yılını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli