“Yeşildal: 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun”

“Yeşildal: 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun”

ABONE OL
29 Ağustos 2021 14:35
“Yeşildal: 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Yeşildal mesajında, “Bugün, Büyük Zafer’imizin 99. yıl dönümüne kavuşmanın heyecanı içindeyiz. Kuvâ-yi Milliye şehri Hatay ve ülkemizdeki vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum. 1919 yılında Samsun’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlatılan kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kesin ve kalıcı bir zafere ulaşmıştır. 30 Ağustos zaferiyle, bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğu tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden doğuşunun, şahlanışının, tarih sahnesine yeniden çıkışının ilanı olmuştur. Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesi bugün de devam etmektedir. Milletimiz nasıl yokluk ve imkânsızlığa rağmen kurtuluş mücadelesini zafere taşımışsa, bugün de ülkemiz üzerinde gözü olan Sevr heveslilerinin hamlelerini boşa çıkarmakta asla tereddüt göstermeyecektir.

Tek Vatan!
Tek Devlet!
Tek Bayrak!
Ve Tek Millet!

Olmazsa olmazımızdır. Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyorum. Bin yıldır bu vatanı korumak için hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli