YEŞİLDAL: İSLAM ALEMİNİN BERAT KANDİLİ MÜBAREK OLSUN

YEŞİLDAL: İSLAM ALEMİNİN BERAT KANDİLİ MÜBAREK OLSUN

ABONE OL
24 Şubat 2024 09:48
YEŞİLDAL: İSLAM ALEMİNİN BERAT KANDİLİ MÜBAREK OLSUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi ve AK Parti Hatay Milletvekili Av. Adem Yeşildal, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak İslam aleminin Kandili’ni tebrik etti.

Milletvekili Yeşildal mesajında; ”Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen ve mübarek Ramazan ayının bir müjdecisi olan Berat gecesi, bizlere kulluk bilinci ile suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı ve Yüce Allah’ın sonsuz rahmet ve merhametine sığınmayı müjdeler. Bu gece iman, ibadet ve düşünce bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi manen planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır. Bu önemli gecenin feyz ve bereketinden istifade edebilmek, ilahi rahmet ve mağfirete mazhar olabilmek için bu müstesna zaman dilimlerini bir fırsat olarak değerlendirmeli, kazançlı ve bereketli bir amaca dönüştürmeliyiz.

Bu gecenin kurtuluşumuza, manevi arınmamıza ve gönül dünyamızın temizliğine vesile olması en kalbi beklentimdir. Kırılan kalpleri onarmak, dargınlık duvarlarını yıkmak, kin, nefret ve intikam duygularını aşmak için fırsat olan bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Biz Müslümanların, Yüce Allah’ın bağışlamasıyla günahlardan arınmayı beklediğimiz, kutlu bir zaman dilimi olan bu gecenin, başta ülkemiz olmak üzere, tüm insanlığın huzur ve kurtuluşuna, millî birliğimizin ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, tüm hemşehrilerimin ve İslam Âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli