“Yılmaz: Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun”

“Yılmaz: Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun”

ABONE OL
29 Ekim 2021 10:19
“Yılmaz: Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu üyesi Aziz Fatih Yılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Yılmaz mesajında, “98 yıl önce başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere devletimizin kurucu kahramanları tarafından kazanılmış bu üstün başarının önemi ve değeri bugün daha iyi anlaşılır hale gelmiştir. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması ile müjdelenmiş olan Cumhuriyetimiz, ümmetten millete, meşrutiyetten cumhuriyete, saltanattan milli egemenliğe, tebadan vatandaşa geçişin adıdır.

Dönemin küresel güçleri tarafından kendilerine dayatılan esaret, küçülme, dağılma senaryolarını yüksek bir irade ile reddeden milletimiz Cumhuriyetin ilanı ile gösterdiği kahramanlık ve fedakârlığı abideleştirmiştir. Türksüz bir dünya hedefleyen küresel güçlerin emelleri Atatürk’ün gösterdiği yönetim, üstün muhakeme gücü ve stratejik hamleleri ile son bulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile noktalanmıştır. Atatürk’ün “benim en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimiz, onun dehası, komutanlık nitelikleri, geniş vizyonu ve yüksek milliyetçilik duygularının milletimizle kaynaşmasının sonucudur. Bu düşüncelerle, mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğü uğruna verilen kurtuluş mücadelesinin taçlanarak Cumhuriyetimizin kurulduğu bu çok anlamlı günün yıldönümünde, büyük Türk milletinin bayramını kutluyor; büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli