“Yılmaz: İslam Aleminin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyorum”

“Yılmaz: İslam Aleminin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyorum”

ABONE OL
19 Temmuz 2021 14:51
“Yılmaz: İslam Aleminin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyorum”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: Değerli Şoför Esnafım, Sevgili hemşehrilerim; Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin anımsandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı Kurban Bayramını hep birlikte karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir.

Bayramlar, Her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı, eşin, dostun, akrabanın, hastaların, büyüklerin ziyaret edildiği; yetimlerin ve buruk gönüllerin tamir edildiği; fakir-fukaranın aranıp gözetildiği; muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı; çocukların sevindirildiği; dargınlıkların, kırgınlıkların giderildiği; sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı; müstesna günleri ifade eder.

Bayramlarda, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı arttırmalı, geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız. Bundan dolayı bayram, anlam ve önemine uygun olarak kutlanmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün şoför esnafımın ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

En az 10 karakter gerekli