ZEYTİNYAĞINDA YARIM ASIRLIK DENEYİM: ”KÖLEOĞLU ZEYTİNYAGI FABRİKASI”

ZEYTİNYAĞINDA YARIM ASIRLIK DENEYİM: ”KÖLEOĞLU ZEYTİNYAGI FABRİKASI”

ABONE OL
2 Kasım 2023 22:05
ZEYTİNYAĞINDA YARIM ASIRLIK DENEYİM: ”KÖLEOĞLU ZEYTİNYAGI FABRİKASI”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zeytin Diyarı Altınözü Altınkaya mahallesinde 4 kuşaktır zeytinyağı üretimi yapan Köleoğlu ailesi “Goldenrock” ismi ile hizmet veriyor.

Uzun yılar önce aile büyüklerinin girişimleri sonucunda Taş Baskı sistemi ile zeytinyağı üretimi gerçekleştiren aile çağın getirdiği yenilikler doğrultusunda son yirmi yıldır Teknolojinin son ürünleri Kontinü Sistem ile tesislerinde zeytinyağı üretimi yapan başarılı bir firma olarak çıkıyor karşımıza. Zeytin sezonuna vira bismillah denilmesi ile birlikte günler öncesinden bakımları tamamlanan zeytinyağı tesislerinde Altınözü’nün kıymetli topraklarında yetişen zeytinler, yemeklerin, salataların, kahvaltıların vazgeçilmezi olan zeytinyağlarına dönüşmesi için işlenmeye başladı. Günlük 140 ton kapasiteli yüksek yağ oranı çıkaran işletme aynı zamanda 4.kuşak yöneticilerinin girişimleri sonrasında üretimine başlanan soğuk sıkım Naturel sızma zeytinyağı markaları “Goldenrock” ile hem iç pazarda hem de yurt dışında bir çok ülkeye yaptığı ihracat ile sektörün istikrarlı yükselişte olan markaları arasında yerini almıştır. Tüm zeytin üreticilerine bereketli bir sezon dileyerek sözlerine başlayan Köleoğlu Zeytinyağı Fabrikasının genç yöneticisi Mustafa Köleoğlu açıklamasında:” Altınözü’nün her yerinde olduğu gibi Altınkaya Mahallemizde de Zeytinlerimizi, meşhur zeytinyağımıza dönüştürmeye başladık. Çok şükür yağımız da bereketi ile başladı. Sezonun bereketli bitmesini temenni ediyoruz. İşletme olarak zeytinyağı konusunda verdiğimiz hizmetin yanında Türkiye ve Uluslararası piyasalara girdiğimiz Naturel sızma zeytinyağı konusunda “Goldenrock” ile de adımızdan söz ettirmenin gururunu yaşamaktayız. Zeytinimizin ve zeytinyağımızın ön plana çıkmasında ve adını duyurmasında önemli bir paya sahip olan Altınözü Zeytinyağı Festivali ile ürünümüze büyük katkı sağlayan Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’ya sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Köleoğlu Zeytinyağı Fabrikasının Naturel sızma zeytinyağları için www.goldenrockoliveoil.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli