CHP Yönetim Kurulu üyesinin yardım ettiği teröristlerin hücre evi görüntülendi

CHP Yönetim Kurulu üyesinin yardım ettiği teröristlerin hücre evi görüntülendi

ABONE OL
21 Mart 2021 12:49
CHP Yönetim Kurulu üyesinin yardım ettiği teröristlerin hücre evi görüntülendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay‘ın Kırıkhan ilçesine bağlı Kaletepe Mahallesi’nde 2 gün önce çiftlik evine yapılan operasyonda yakalanan teröristlere yardım ve yataklık yaptığı ileri sürülen şahsın, CHP Kırıkhan İlçe Teşkilatında yönetim kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı. Teröristlerin hücre evi görüntülenirken, evin casus kameralarla korunduğu görüldü.

HATAY’IN KIRIKHAN İLÇESİNE BAĞLI KALETEPE MAHALLESİ’NDE 2 GÜN ÖNCE ÇİFTLİK EVİNE YAPILAN OPERASYONDA YAKALANAN TERÖRİSTLERE YARDIM VE YATAKLIK YAPTIĞI İLERİ SÜRÜLEN ŞAHSIN, CHP KIRIKHAN İLÇE TEŞKİLATINDA YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI. TERÖRİSTLERİN HÜCRE EVİ GÖRÜNTÜLENİRKEN, EVİN CASUS KAMERALARLA KORUNDUĞU GÖRÜLDÜ. (İSMET BİÇEN/HATAY-İHA) Hatay’ın Kırıkhan ilçesine bağlı Kaletepe Mahallesi’nde 2 gün önce çiftlik evine yapılan operasyonda yakalanan teröristlere yardım ve yataklık yaptığı ileri sürülen şahsın, CHP Kırıkhan İlçe Teşkilatında yönetim kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı. Teröristlerin hücre evi görüntülenirken, evin casus kameralarla korunduğu görüldü.


Kırıkhan ilçesine bağlı Kaletepe Mahallesi’nde 18 Mart Perşembe günü jandarma ve Polis Özel Harekat ekiplerince düzenlenen operasyonda 1’i yaralı 3 kişi yakalandı. Operasyonda yakalanan M.K.’nın ise 2 teröriste yardım ve yataklık yaptığı ileri sürüldü. Gözaltına alınan Mehmet K.’nın CHP Kırıkhan İlçe Teşkilatı’nda yönetim kurulu üyesi olduğu ve aynı zamanda Hatay Vatanını Sevenler Federasyonu’nun rozetini takıp, Kırıkhan İlçe Temsilciliği yaptığı öğrenildi. Olayın ortaya çıkmasıyla birlikte M.K. CHP’den ihraç edildi.

HÜCRE EVİNDE YAKALANAN TERÖRİSTLERDEN BİRİ (İSMET BİÇEN/HATAY-İHA) Hatay’ın Kırıkhan ilçesine bağlı Kaletepe Mahallesi’nde 2 gün önce çiftlik evine yapılan operasyonda yakalanan teröristlere yardım ve yataklık yaptığı ileri sürülen şahsın, CHP Kırıkhan İlçe Teşkilatında yönetim kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı. Teröristlerin hücre evi görüntülenirken, evin casus kameralarla korunduğu görüldü.


Hatay Vatanını Sevenler Federasyonu İl Başkanı da, M.K.’nın derneğe üyeliği ile ilgili yapılan eleştirilere sosyal medya hesabından cevap verdi. Yapılan açıklamada, “Federasyonumuzun adını hiç kimse kirletemez. Kendisini vatansever, milliyetçi olarak tanıtan bu teröristin kamufle olmak için federasyonumuzun adını kullanmasına asla müsaade etmeyiz. Bu haine federasyonumuzun rozetini takmıştık ancak güvenlik soruşturması tamamlanmadığı için resmi üyeliğini gerçekleştirmemiştik” denildi.
M.K.’nın gözaltında olduğu ve soruşturmanın devam ettiği öğrenildi. Teröristlerin kaldığı hücre evi de görüntülendi. Hücre evininde teröristlerin kaldığı yataklar, cep telefonları, yemek masaları ve evin dört bir tarafına yerleştirilmiş sadece insan odaklı casus kameralar ve bu kameralara ait kayıt cihazları bulundu.

İHA

En az 10 karakter gerekli